O sklípku

Sklípek pod Dubňanskou horou

Sklípek předekje nově zrekonstruovaným objektem. Stylové rustikální prostředí celého objektu i samotných pokojů Vám poskytne nejenom dokonalý komfort, ale i útulné, pohodové klima. K tomu přispěje i společenská místnost s krbem, se které si můžete, díky prosklené přední části, dopřát výhled do okolí. Blízké okolí nabízí pohledy, které Vám zcela určitě navodí pocit příjemné relaxace-okolní sklípky, vinice, louka, … Nevšední atmosféra tohoto místa, genius loci, na Vás zapůsobí i při posezení na třech venkovních terasách při slunném dni, romantiku ještě umocní sklenička dobrého moravského moku pod noční hvězdnou oblohou.

 

Co Vás možná bude zajímat

Na nově zrekonstruovaném Sklípku pod Dubňanskou horou jsou patrny prvky Jurkovičova stylu.

Jurkovičovy stavby mnohé z nás okouzlí v Beskydech, Luhačovicích, Brně, Praze, … Jde vždy o velmi osobitý styl, secesní architekturu, výrazně inspirovanou lidovou architekturou.

Dušan JurkovičArchitekt, návrhář nábytku a etnograf Dušan Jurkovič pocházel ze Slovenska, část svého života trávil i na Moravě. K lidovému umění měl velmi blízko, mj. i díky svým rodičům. K moravskému lidovému umění neodmyslitelně patří vínečko.

Právě při posezení u vína s přítelem lékařem vznikl nápad, že se D. Jurkovič bude podílet na návrhu stavby jeho vinného sklípku.  Projektová dokumentace se bohužel nezachovala, ale Jurkovičův rukopis na této stavbě ano.

Rekonstrukce objektu tak, aby vyhovoval požadavkům komfortního ubytování, si vyžádala některé úpravy interiéru i exteriéru. Ale stěžejní prvky Jurkovičovy architektury byly zachovány – tvar střechy a štítu, zdobení štítu motivem pavích per, dělení oken, barevnost střechy, dřevěných konstrukcí, zábradlí na terasách se čtvercovým motivem, obloukový vstup do vinného sklepa.

 
 

Zajisté i Vám bude v tomto prostředí chutnat naše moravské vínečko a připijete si na zdraví a také památku Dušana S. Jurkoviče.

 

Historické fotografie (1935-2015)

historie
historie
historie
historie

 

Současné fotografie (2017)

současnost
současnost
současnost
současnost